Príznaky tehotenstva

Príznaky tehotenstva

Žena sa niekedy dostáva do situácie, kedy má podozrenie, že je tehotná. Táto situácia je neželaná, pretože neistota spôsobuje stres a ten si nikto neželá. V spoločnosti existuje mnoho zaručených návodov, ako zistiť, či je žena tehotná. Mnohé z týchto návodov sa však nezakladajú na odborných názoroch, ale iba na rôznych poverách a falošných dôkazoch.

Medzi najvýznamnejšie príznaky tehotenstva patrí vynechanie menštruácie. Samotný tento fakt ešte nemusí byť znakom, že žena je tehotná. Pokiaľ však sa jedná o ženu, ktorá má dlhodobo pravidelný menštruačný cyklus, pravdepodobnosť je vysoká.

Medzi ďalšie príznaky tehotenstva patrí ranná nevoľnosť. Tento symptóm je pomerne častý u žien v rannom štádiu tehotenstva. Ďalšie sprievodné znaky sú: časté nutkanie k močeniu, celková únava, precitlivenosť a bolesti v podbruší, ktoré sú veľmi podobné menštruačným bolestiam.

Ak sa tieto príznaky vyskytujú samostatne nie je veľmi vhodné venovať im prehnanú pozornosť. Význam majú ako komplex príznakov. V takomto prípade už majú svoju významnú indikačnú úroveň. Zároveň je nutné mať na pamäti, že každá žena reaguje na tehotenstvo inak. To znamená, že u každej ženy sú príznaky iné. Niektoré ženy môžu prekonať začiatky tehotenstva bez akýchkoľvek viditeľných príznakov.

Bude vás zaujímať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.