Príznaky syfilisu

Príznaky syfilisu

Syfilis je pohlavná choroba bakteriálneho pôvodu. Syfilis sa považuje za jednu z najnebezpečnejších pohlavných chorôb. Hoci syfilis je liečiteľný, ak nie je zachytený včas je možné dokonca na syfilis aj zomrieť. Priebeh tejto choroby môžeme rozdeliť do troch fáz. Tým istým spôsobom možno rozdeliť aj príznaky syfilisu.

Štádium č. 1

V oblasti pohlavných orgánov sa objaví červený vred. Tento vred nie je bolestivý, tak väčšina ľudí mu nevenuje veľkú pozornosť. Tento vred po určitom čase zmizne. Ak sa v tomto období nezačne s liečbou, tak o približne 9 mesiacov sa choroba vráti.

Štádium č. 2

Toto štádium začína znovuobjavením sa červeného vredu. Tentoraz však vo veľkom počte. Môže sa stať, že červené vredy pokryjú celé telo. Vredy sú často v tomto štádiu spojené aj s vypadávaním vlasov, horúčkami a nechutenstvom.

Štádium č. 3

Toto štádium môže byť už fatálne. Ak sa choroba nezachytí v štádiu 2, tak sa pacient môže dostať do vážnych život ohrozujúcich problémov. V tomto štádiu baktéria spôsobujúca syfilis napáda mozog a srdce.

Prevencia pri syfilise je kľúčová. Vyhľadanie lekára okamžite po spozorovaní príznakov je veľmi dôležité. Syfilis je v počiatočných štádiách pomerne ľahko liečiteľný pomocou antibiotík.

Bude vás zaujímať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.