Príznaky reumy

Príznaky reumy

Reuma je chronický typ artritídy. Ani samotná artritída nie je konkrétna diagnóza. Artritída je skupina chorôb, ktorých spoločným znakom je zápalové ochorenie kĺbov. Reuma patrí medzí vážne, problémy spôsobujúce ochorenie. Dnešná veda doposiaľ nepozná príčiny tejto choroby. Existujú však rôzne dohady a hypotézy. S veľkou pravdepodobnosťou sa vie, že reuma má genetický pôvod. Ďalej si je lekárska veda vedomá, že reuma je reakcia imunitného systému na telu vlastné tkanivo. Jedná sa teda o autoimunitnú reakciu organizmu. K reumatických záchvatom či situáciám dochádza ak je  v prostredí alebo v tele prítomný nejaký spúšťací faktor.

Príznaky reumy

Medzi príznaky reumy patrí najmä únava, bolesti kĺbov a stuhnutie. Neskôr nastáva nástup príznakov podobných obyčajnej chrípke ako bolesti svalov či strata chuti do jedla.

Bolesti kĺbov pri reume sú pre túto chorobu charakteristické. Často dochádza k rôznym opuchom kĺbov, ktoré môžu celkom znemožniť pohyb a spôsobiť veľké bolesti pacientovi.

Choroba je v tomto momente neliečiteľná. Všetko, čo dokáže lekárska veda v dnešnej dobe spraviť s reumou je jej diagnostifikovanie. Na základe tohto kroku môže lekár nasadiť lieky, ktoré potláčajú príznaky reumy, teda hlavne bolesť a samotný zápal. Používajú sa nesteroidné protizápalové lieky, ako je napríklad ibuprofen. Progresu reumy však nezabránia.

Bude vás zaujímať:

Skúsenosti a názory:
2 názory na “Príznaky reumy

  1. Spätné upozornenie: Reuma

  2. ivett

    Dobrý deň. Dnes mi zistili, že mám 10 násobne zvyšenú sedimentáciu, mám bolesti chrbtice a kĺbov – neviem, či to má nejakú súvislosť zo sedimentáciou?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.