Príznaky rakoviny žalúdka

Príznaky rakoviny žalúdka

Rakovina žalúdku patrí medzi zhubné nádorové ochorenia, ktorých výskyt sa postupom času znižuje. Takmer všetky vyspelé krajiny zaznamenali v posledných desaťročiach pokles výskytu rakoviny žalúdku. Vedecky nie je dokázaná žiadna príčina, avšak všetky indície vedú k tomu, že za toto zníženie je zodpovedná zmena stravy v týchto krajinách. Nástup zdravej výživy a celkovo vyššie štandardy v bezpečnosti potravín sú pravdepodobne zodpovedné za tento pokles.

Príznaky rakoviny žalúdka dlho nedávajú o sebe vedieť. Toto umožňuje nádoru narásť do pomerne veľkej veľkosti bez toho, aby spôsoboval svojmu hostiteľovi akékoľvek problémy. Toto je výhoda aj nevýhoda rakoviny žalúdka. Nevýhodou je to, že takýto nádor je zvyčajne objavený až keď je príliš veľký. Výhodou je že nádor rakoviny žalúdka metastázuje vo veľmi neskorom štádiu. Takto dáva lekárom pomerne veľa času a úspešnosť liečby je relatívne dobrá.

Príznaky rakoviny žalúdka sú v prvotných štádiách tohto ochorenia takmer neprítomné. Ak sa aj objavia, sú tak nevýrazné, že málokto im venuje zvýšenú pozornosť. Keď sa príznaky rakoviny žalúdka objavia, choroba je zvyčajne už v pokročilom štádiu. Medzi nimi je:  tlak na bruchu v oblasti žalúdka, strata chuti k jedlo, nevoľnosť, únava, slabosť a strata telesnej hmotnosti.

Bude vás zaujímať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.