Príznaky rakoviny semenníkov

Príznaky rakoviny semenníkov

Rakovina pankreasu je menej časté nádorové ochorenie, ktoré je možné liečiť. Riziko rakoviny pankreasu sa zvyšuje s vekom, pričom k výraznejšiemu nárastu prípadov tejto rakoviny dochádza po 50 roku života. Muži sú postihovaný o čosi častejšie. Medzi rizikové skupiny patria alkoholici, fajčiari, konzumenti jedál s vysokým obsahom tuku a obézny ľudia. Do rizikovej skupiny zaraďuje aj ľudí, ktorí majú v rodine históriu tejto choroby.

Príznaky rakoviny pankreasu sú veľmi rôzne. Medzi najčastejšie a najdôležitejšie zaraďujeme: nevoľnosť, zažívacie ťažkosti, zvracanie. Tieto príznaky sa prejavujú najmä po konzumácii mastného jedla. Ďalšie príznaky sú: Intenzívna bolesť, ktorá narastajúco vystreľuje do chrbta. Táto bolesť sa spravidla zhoršuje počas noci alebo v prípade, keď postihnutý leží na chrbte alebo na bruchu; Nechutenstvo a chudnutie, ktoré nemá žiadnu logickú príčinu; plynatosť; nadúvanie; striedanie hnačky a zápchy; ochorenie na cukrovku alebo zhoršenie stavu tejto choroby; svrbenie kože; opuchy dolných končatín; žltačka; tmavý moč a svetlá zemitá stolica. Postihnutý rakovinou pankreasu pociťuje aj stupňujúcu sa únavu.

Prevencie rakoviny pankreasu stojí na poznatku, že fajčenie výrazne zvyšuje šance, že táto choroba sa objaví u človeka. Hoci príčina rakoviny pankreasu nie je známa, obmedzenie fajčenia určite zníži riziko, ktoré je spojené s touto chorobou.

Bude vás zaujímať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.