Príznaky rakoviny prsníka

Príznaky rakoviny prsníka

O rakovine prsníka sa hovorí veľmi často. Tento druh rakoviny patrí medzi najčastejšie typy rakoviny. Zároveň patrí medzi typy rakoviny, s ktorými si súčasná medicína dokáže poradiť. To však platí iba v prípade, že rakovina je odhalená včas. Preto sa toľko zdôrazňuje prevencia a pravidelné samoprehliadky či prehliadky a vyšetrenia u odborného lekára.

Medzi príznaky rakoviny prsníka patrí bolesť prsníkov. Žena pociťuje bolesť prsníkov pomerne pravidelne, napríklad pred začiatkom menštruácie. Táto bolesť je v poriadku. Pozor si treba dávať na nepravidelné bolesti, ktoré nie sú presne lokalizované.

Hádam najznámejší príznak rakoviny prsníka sú hrčky v prsníku. Existujú rôzne návody, ako si má žena spraviť samovyšetrenie a ako má hľadať tieto hrčky. Samotná hrčka ešte nemusí byť zhubná. Väčšina hrudiek nájdených v prsníkoch sú rôzne nezhubné cysty, ktoré sú veľmi ovplyvnené hormónmi v tele ženy. V každom prípade vždy je vhodné vyhľadať odbornú pomoc.

Ďalšími pozoru hodnými príznakmi sú rôzne zmeny tvaru bradaviek, výtoky z prsníka a kožné zmeny. Pri výtokoch z prsníka je potrebné sa mať na pozore. Výtok môže byť žltej, zelenej, hnedej alebo aj čírej farby.

Pozor si treba dávať aj na sčervenanie, opuch prsníka a príznaky tzv. pomarančovej kože.

Bude vás zaujímať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.