Príznaky ochorenie žlčníka

Príznaky ochorenie žlčníka

Žlčníkové kamene patria medzi jedno z mnohých ochorení žlčníka.  Žlčníkové kamene sú najčastejším ochorením žlčníka a žlčníkových ciest. Mnoho ľudí žije so žlčníkovými kameňmi bez toho, aby o tom vedeli. Výskyt je niekoľkokrát vyšší u žien ako u mužov. Predpokladá sa, že za túto situáciu je zodpovedný ženský hormón estrogén. Náchylnejšie k žlčníkovým kameňom sú aj ženy, ktoré už  viackrát rodili.

Žlčníkové kamene sú zložené z cholesterolu, ktorý vo vnútri žlčníka tvorí rôzne veľké štruktúry podobné kamienkom. Žlčníkové kamene putujú zo žlčníka cez žlčovod až do dvanástnika, ktorý sa nachádza v tenkom čreve. Problém nastáva v prípade, keď sa jeden alebo viacej kamienkov na ceste do tenkého čreva zastaví a čosi im bráni v ďalšom postupe. V tomto prípade nastáva akútny žlčníkový záchvat.

Žlčníkový záchvat je zvyčajne spustený konzumáciou nejaké mastného jedla.

Medzi príznaky ochorenie žlčníka ( žlčníkové kamene ) patrí: Intenzívna tupá a kŕčová bolesť, ktorá vychádza z pravého rebra a môže postupovať až ku kľúčnej kosti. Táto bolesť sa zvyšuje pri hlbokom nádychu alebo pri rôznych pohyboch, ako je hlboký predklon a podobne. K ďalším príznakom patrí potenie sa, grganie, nadúvanie, nevoľnosť, zvracanie a mierne zvýšená telesná teplota.

Bude vás zaujímať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.