Príznaky migrény

Príznaky migrény

Migréna patrí medzi ochorenia, ktoré spôsobujú nepríjemné bolesti hlavy. Tieto bolesti môžu človeku veľmi znepríjemňovať život a znižovať jeho pracovnú výkonnosť. Nie všetky bolesti hlavy sú migréna. Túto chorobu dokáže potvrdiť iba lekár. Príčiny vzniku migrény nie sú známe. Predpokladá sa však, že je to reakciu nervové systému na určité vonkajšie zmeny.

V praxi poznáme dva druhy migrén – migrénu s aurou a migrénu bez aury. Aura v tomto prípade znamená predzvesť.

Príznaky migrény s aurou prichádzajú ešte pred samotnými bolesťami. To je tá predzvesť. Tá sa prejavuje poruchami videnia, poruchami zorného poľa ( rôzne záblesky, videnie vlnoviek a rôznych predmetov ). Zriedkavejšie príznaky tejto predzvesti sú: tŕpnutie polovice tela, zhoršenie citlivosti, tŕpnutie tváre a jazyka, poruchy reči, zmätenosť, slabosť horných a dolných končatín. Príznaky predzvesti sa zvyčajne stratia s nástupom samotnej bolesti hlavy.

Bolesť hlavy pri tejto migréne je intenzívna  bodavá. Často môže prechádzať celým telom do čela, zátylku, do oka či do okolia uší.

Príznaky migrény bez aury sú veľmi podobné bolestiam pri migréne s aurou. Navyše počas týchto bolestí môže pacient trpieť hnačkami, nevoľnosťou, zvracaním a častým močením.

Obidva typy migrény sa môžu vyskytovať s rôznou frekvenciou. Niekoľkokrát za týždeň alebo raz za niekoľko rokov.

Bude vás zaujímať:

Skúsenosti a názory:
Názor na “Príznaky migrény

  1. Spätné upozornenie: Príčiny migrény

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.