Príznaky menštruácie

Príznaky menštruácie

Príznaky menštruácie sú u rôznych žien rôzne. Každá žena reaguje na túto hormonálnu zmenu odlišne. Príznaky menštruácie aj napriek tomu môžeme zhrnúť. Patria medzi ne najmä zmeny nálady. Náladovosť prichádza s rôznymi pocitmi úzkosti, hnevu a precitlivenosti.

Nafúknutie a priberanie je tiež príznakom menštruácie. Ženy môžu priberať tesne pred menštruáciou alebo mať pocit, že ich nafukuje. Zodpovedné sú za to hormóny, ktoré spôsobujú zadržiavanie vody v tele a následné zvýšenie hmotnosti.

Mnoho žien trpí počas menštruácie nafúknutými prsníkmi, ktoré sú veľmi často bolestivé. Neexistuje špeciálna liečba na tento príznak menštruácie.

Časté sú aj bolesti hlavy. Ak žena trpí bolesťami hlavy aj mimo menštruácie, môže čakať, že tieto bolesti budú počas nej ďaleko horšie. Riešením je užívanie bežných liekov voči bolestiam. V prípade pretrvávajúcich problémov je vhodné navštíviť lekára.

Hormonálne zmeny pred a počas menštruácie spôsobujú zvýšenú chuť do jedla. Tieto hormóny narúšajú rovnováhu cukru v krvi a toto spôsobuje zvýšenú chuť po rôznych sladkostiach. Dočasne to telo uspokojí, ale z dlhodobejšieho hľadiska to vplýva na telo negatívne.

Čo mnohé ženy nikdy nepoteší sú mastné vlasy a zhoršenie stavu pokožky počas menštruácie. Hormonálne zmeny spôsobujú zväčšenú tvorbu tukov v pokožke, čo sa prejaví na mastnote vlasov a na vyrážkach.

Bude vás zaujímať:

Skúsenosti a názory:
2 názory na “Príznaky menštruácie

  1. lucinka

    ahoj, mám 13 rokov a dnes v škole mi bolo velmi zle, v poslednej dobe som trochu viac vyhádzaná a bolí ma hlava, dom odporná a nepríjemná, chce sa mi plakať a spať. neviete, či by to bol príznak niečoho? dakujem za odpoveď 🙂

  2. lcuka

    Chcela by som sa spytat mam 13 a na gatkach mam uz asi 3-4 dni take biele, co to je? odpiste mi na moj nick (bublinka363) na pokeci, dakujem 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.