Príznaky leukémie

Príznaky leukémie

Leukémia patrí medzi veľmi vážne formy rakoviny. Leukémia je rakovina krvi, konkrétne jej tvorby. Krv sa tvorí v kostnej dreni, ktorá je postihnutou časťou tela. Leukémiu poznáme v dvoch formách –  v akútnej a chronickej forme.

Príznaky akútnej formy leukémie

Leukémia spôsobuje nedostatok červených krviniek, čo vedie k anémii. Prejavmi anémie sú celková slabosť, unavenosť alebo vyčerpanosť. Sila príznakov leukémie sa môže líšiť od prípadu k prípadu. Medzi ďalšie príznaky leukémie patria: časté a opakované infekcie ( dôvodom je nedostatok bielych krviniek, ktoré sa starajú o imunitu organizmu ), časté krvácanie ( z nosu, ďasien atď. ), zväčšenie lymfatických uzlín ( na krku alebo v podpazuší ), bolesť brucha a celková bledosť pokožky človeka.

Príznaky chronickej formy leukémie

Táto forma leukémie má veľmi pozvoľný rozvoj. Zväčša sa odhalí náhodne pri bežnom rozbore krvi. Prejavuje sa najmä zväčšením lymfatických uzlín na krku alebo v podpazuší.

Medzi ďalšie príznaky leukémie ( chronickej ) radíme: bolesti brucha ( spôsobené zväčšením sleziny ), neustály pocit plnosti brucha, strata telesnej hmotnosti, zvýšená teplota, únava, potenie v noci, rôzne prejavy krvácania a anémia.

Mnohé z týchto typov príznakov sú podobné alebo zhodné s ostatnými druhmi rakoviny. Na potvrdenie je nutné príslušné vyšetrenie.

Bude vás zaujímať:

Skúsenosti a názory:
Názor na “Príznaky leukémie

  1. ernest benak

    Dobry den prajem pred asi 6timi rokmi mi lekari zistily zapal slynnej zlazi od vtedy mam problemi z travenim v ustach mam vela slyn a brucho Sa mi nafukne ako keby som ziedol celu kravu dalej pocitujem palenie zahy v a co je najhorsie pribral som mam 165 vysku a vazim 98 kylo chcem Sa spit at vie mi niekto poradit co je somnov a preco mam take problemi dakujem

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.