Príznaky gravidity

Príznaky gravidity

Príznaky gravidity často vystrašia mnoho žien. Medzi ľuďmi koluje mnoho neprávd či poloprávd, ktoré môžu ženu často zmiasť alebo priviesť do falošného dojmu. Jediný, kto dokáže dojmy premeniť na dôkazy je zodpovedajúci lekár. Nie je však pohodlné pri každom malom podozrení bežať do nemocnice. O čosi menej vedeckejší význam majú tehotenské testy. Tie nie sú dôkazom o gravidite, ale ich pozitívny výsledok vie napovedať vcelku veľa.

Medzi príznaky gravidity, na spozorovanie ktorých nie je potrebný žiadny odborník alebo prístroj či test, patrí najmä vynechanie menštruácie. Samotné oneskorenie menštruácie ešte nemusí byť príznakom gravidity. Ak však žena má dlhodobo pravidelný menštruačný cyklus, je vhodné byť na pozore a použiť tehotenský test prípadne navštíviť lekára.

Ďalšími sprievodnými znakmi sú celkový pocit nevoľnosti, ktorý je sprevádzaný častým nutkaním k močeniu, bolesťou pŕs či bolesťou v oblasti podbrušia.

Každá žena je iná a iné sú aj jej hormonálne pochody. Z tohto vyplýva, že prejavy tehotenstva v jeho samom začiatku sa líšia od ženy k žene. U niektorých sú príznaky výrazne takmer okamžite. U ďalších tieto príznaky takmer úplne chýbajú a takéto ženy spozornejú až keď im mešká menštruácia.

V prípade neistoty je najvhodnejšie navštíviť lekára, ktorý uvedie dojmy na pravú mieru.

Bude vás zaujímať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.