Príznaky alkoholizmu

Príznaky alkoholizmu

Alkoholizmus je typ závislosti, ktorý je veľmi nebezpečný pre samotného alkoholika, ale aj pre jeho okolie. Alkoholizmus má veľmi nepriaznivé dôsledky na organizmus. Alkoholizmus takisto narúša sociálne vzťahy. Toto psychické ochorenie je často príčinou rozpadu mnohých manželstiev.

Rozpoznať alkoholizmus vôbec nie je jednoduché. Hlavným dôvodom je hlavne fakt, že konzumácia alkoholu je veľmi bežná a spoločnosťou tolerovaná voľnočasová aktivita. Príznaky alkoholizmu sú veľmi rôzne. Čím viac ich daný jedinec má, tým je väčšia pravdepodobnosť, že sa jedná o alkoholika.

Medzi príznaky alkoholizmu môžeme zaradiť: výpadky pamäti ( frekvencia sa časom zvyšuje ), tajné pitie, trvalé myšlienky na alkohol, nekontrolované pitie, pocity viny, narastanie sociálnych problémov, nápadné agresívne chovanie, obdobia abstinencie ( vynútené okolím ), strata priateľov, strata záujmu o vonkajší svet, nápadné sebaľutovanie, odcudzenie od rodinného prostredia, vytváranie tajných zásob alkoholu, zanedbávanie primeranej výživy, pokles sexuálneho pudu, výskyty predĺženej intoxikácie ( pitie niekoľko dní za sebou nonstop ), zníženie mentálnych schopností, alkoholické psychózy, styky s morálne slabými ľuďmi, pitie technického alkoholu ( okena ), zníženie tolerancie na alkohol ( človek potrebuje viacej alkoholu, aby sa opil ), výskyt depresií, trasenie rúk a končatín, klamanie a spôsobovanie rôznych druhov trestných činov.

Bude vás zaujímať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.